ویزای سرمایه گذاری آمریکا

 معرفی انواع ویزاهای سرمایه گذاری در آمریکا و هزینه ویزای سرمایه گذاری آمریکا

سرمایه گذاری در آمریکا حالت ها و شرایط بسیار متفاوتی دارد؛ اما می بایست در نظر داشته باشید حالاتی که منجر به دریافت اقامت آمریکا می شوند بسیار محدود هستند. در این بخش قصد داریم تا بهترین روشهای اخذ اقامت آمریکا از طریق سرمایه گذاری را به شما عزیزان معرفی کنیم.

متقاضیانی که تمایل دارند تا از طریق سرمایه گذاری اقامت آمریکا را دریافت نمایند، می توانند از طریق ویزای eb5 آمریکا یا ویزای e2 این کشور، اقامت موقت آمریکا را دریافت نموده و در حالت EB-5 حتی امکان اقامت دائم و تابعیت آمریکا نیز امکان پذیر است. متقاضیان، در این روشها می بایست کسب و کاری را در آمریکا راه اندازی نموده و آنرا مدیریت کنند. در خصوص ویزای EB-5 می بایست گفت که سرمایه گذاری در دو حالت با مبالغ 900.000 دلار و 1.800.000 دلار امکان پذیر است. در خصوص ویزای E-2 نیز می بایست بگوییم که در این حالت حداقل سرمایه گذاری تعیین نشده اما میزان سرمایه گذاری می بایست قابل توجه باشد. در ادامه به بررسی دقیق شرایط ویزاهای EB-5 و E-2 خواهیم پرداخت.

ویزای سرمایه گذاری آمریکا E2

اصلی‌ترین ویزای سرمایه‌گذاری در آمریکا ویزای E2 است. ویزای E2 آمریکا به اتباع کشورهایی اعطا می‌شود که با کشور آمریکا پیمان دوستی و تجاری داشته باشند. لیست این کشورها را می‌توانید بر روی سایت رسمی وزارت خارجه آمریکا و در قسمت Treaty Countries مشاهده نمایید.

متاسفانه کشور ایران در لیست کشورهایی که با آمریکا پیمان دوستی و تجارت دارند، قرار ندارد و به همین دلیل افراد با ملیت ایرانی امکان دریافت ویزای E2 را نخواهند داشت.

امکان دریافت گرین کارت آمریکا از طریق ویزای E2

ویزای E2 جز دسته ویزاهای مهاجرتی آمریکا نمی‌باشد و منجر به دریافت گرین کارت آمریکا نمی‌شود؛ اما برای کسانی که ویزا E2 دریافت کرده‌اند راه‌هایی برای دریافت گرین کارت وجود دارد. اگر متقاضی بتواند به اثبات برساند که توانایی منفعت رساندن به اقتصاد آمریکا را دارد، می‌تواند جهت دریافت گرین کارت آمریکا درخواست دهد.
بطور کلی شرایط ویزای E2 به شکلی است که منجر به اخذ اقامت دائم آمریکا نمی‌شود؛ اما مزیت ویزای E2 این است که به همسر شما اجازه کار می‌دهد. در ضمن با رشد کسب و کاری که راه‌اندازی کرده‌اید و فراهم کردن نیازهای اولیه ویزای Eb-5 می توانید درخواست گرین کارت دهید

Call Now Button