اخذ مجوز یا ویزای کاری آمریکا یکی از راه های مهاجرت به آمریکا می باشد. برای کار در آمریکا ویزاهای کاری متنوع و مختلفی وجود دارد؛ هر نوع ویزای کاری برای متقاضیان با شرایط و مقاصد گوناگون صادر شده و دارای تبعات متفاوتی برای اخذ اقامت یا گرین کارت آمریکا می باشند.

بطور کلی چنانچه شخصی از طرف یک کارفرمای آمریکایی ( این کارفرما هم می تواند یک شخص حقیقی باشد و هم می تواند یک کمپانی یا شخصیتی حقوقی ) به استخدام درآید، مشمول اخذ ویزای کاری از دولت آمریکا می گردد.

البته برای اخذ برخی از ویزاهای کاری آمریکا نیازی به داشتن دعوتنامه کاری یا به اصطلاح Job Offer نمی باشد. برخی این روش را راحت ترین راه مهاجرت به امریکا می دانند، اما باید آگاه باشید که روش های کاری حتی بدون نیاز به پیشنهاد کار نیز شرایط خاص خود را دارد.

H1-B ویزای

 

این ویزا مشابه H1 است اما با این تفاوت که با اعتباری 3 ساله صادر می گردد. دارنده آن باید حداقل مدرک لیسانس را نیز ارائه نماید. این ویزا می تواند منجر به اخذ گرین کارت آمریکا گردد و دولت آمریکا در هر سال تنها 65 هزار تعداد از این نوع ویزا را صادر می نماید. در صورت داشتن جاب آفر این روش بهترین راه مهاجرت به آمریکا است.

 

برای افرادی صادر می گردند که غیر متخصص می باشند و برای غصب مشاغلی که زیر مجموعه اسکیلد ورکر هستند اعطاء می شود

گرین کارت از طریق کار | EB3

افراد بدون تخصص که حاضر باشند در مراکزی که احتیاج به افراد غیر متخصص از قبیل رستوران یا بسته بندی گل و گیاه یا کاغد یا ملافه یا بسته بندی گوشت یا مرغ یا مرغداریو مارخانه پنیر سازی و یا کارخانه قطعات ماشین و….

ما میتوانیم از این طریق کار بدون تخصص تمام تسهیلات را برای شما فراهم کنیم گرفتن  مجوز کار و تمام مراحل ان از جمله اجازه وزارت کار امریکا و اجازه اداره مهاجرت امریکا اجازه وزارت امور خارجه امریکا و در اخر کمک به مصاحبه شما در سفارت امریکا.

مهاجرت به امریکا از طریق کاری EB3 ساده‌ترین روش اخذ گرین کارت و مهاجرت به آمریکا می‌باشد. شما می‌توانید از طریق این برنامه اقامت دایم آمریکا را برای همه اعضای خانوادتان (همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال) کسب نمایید. مهاجرت به امریکا از طریق کاری EB3 یکی از برنامه‌های نسبتا جدید وزارت مهاجرت امریکا برای اخذ اقامت دائم و گیرین کارت امریکا می‌باشد و تنها شرط لازم برای واجد شرایط بودن  مهاجرت به امریکا از طریق کاری داشتن پیشنهاد کار از شرکتهای معتبر در آمریکا می‌باشد که به تایید وزارت کار امریکا و نیز مهاجرت آمریکا رسیده باشد.

 

برخلاف ویزاهای موقت کاری که معمولاً ۱ ساله می‌باشند، این ویزا دارای قابلیت تبدیل به اقامت دائم (گیرین کارت) می‌باشد و چند روز پس از ورود موکلین به آمریکا گرین کارت دائمی و غیر مشروط آمریکا به ایشان اعطاء خواهد شد. تعهد انجام کار فقط برای متقاضی اصلی بوده (نه سایر افراد خانواده) و پس از اتمام کار برای شرکت، مانند هر شهروند آمریکایی دیگری, می‌توانند مشغول به انجام هر کار دیگری از قبیل شغل جدید در هر زمینه ای, ادامه تحصیل, افتتاح یک بیزنس گردند و در هر شهر دیگری در آمریکا که مایل باشند زندگی نمایند. همچنین پس از حضور در امریکا به مدت ۲.۵ سال، در پایان سال چهارم می‌توانند پاسپورت این کشور را دریافت کنند.

مزایای مهاجرت به امریکا از طریق EB3

 • امکان اقدام برای افراد با هرگونه مدرک تحصیلی و عدم نیاز به مدرک رسمی زبان انگلیسی (ایلتس یا تافل)
 • عدم نیاز به سرمایه گذاری، سابقه کار و یا شرط مالی
 • اخذ گیرین کارت دائمی در بدو ورود برای تمام افراد خانواده
 • داشتن شغل در بدو ورود امریکا

شرايط مهاجرت به آمریکا از طریق کار EB3

 • داشتن پیشنهاد کاری از کارفرمای مورد تائید وزارت کار آمریکا (پیشنهاد کاری را ما برای شما تهیه می کنیم)
 • انجام کار برای کارفرما در شغل مربوطه به مدت ١ سال
 • داشتن سلامت جسمانی و عدم سوء پیشینه

 

شرائط این مسیر
تعهد انجام یک در محل تائین شده که به تصویت اداره کار امریکا رسیده باشد
دارابودن سلامتی کامل و عدم سابقه جنائی
اخذ گرین کارت برای متقاضی و همسر و فرزندان زیر 21 سال
استفاده از بیمه سلامتی و مزایای ان
دریافت حقوق

این روش مراحل مختلفی را دارد که مهم ترین انها تصویب این روش از طرف اداره کار و سازمان مهاجرت امریکا میباشد.

متقاضی بعد از انجام تعهد میتواند همراه همسر و فرزندان خوددر هر نقط امریکا که تمایل داشته باشدبا حفظ گرین کارت زندگی و کار کند.

در مرحله اخر متقاضی در سفارت امریکا قبل از ورود به امریکا مصاحبه خواهد شد. بر اساس امار امروز دولت امریکا این مسیر کمتر از دو سال طول خواهد کشید.

ویزای F1 ویزای تحصیلی آمریکا

یکی از معروف ترین ویزاهای تحصیلی آمریکا است. این نوع ویزا برای ورود به دانشگاه ها و کالج ها می باشد. اگر دانشجو متاهل و فرزند زیر ۲۱ سال داشته باشد برای انها ویزا F2 میتوان درخواست دهد.

پذیرش  مقطع لیسانس در دانشگاه در آمریکا

اگرچه سیاست‌های پذیرش از یک دانشگاه به دانشگاه دیگر متفاوت است، اما اکثر آن‌ها پذیرش را بر اساس چندین معیار تعیین می‌کنند، از جمله دورۀ تحصیل دانش آموز در دبیرستان، میانگین نمرۀ درجۀ GPA، شرکت در فعالیت‌های فوق برنامه، نمرات آزمون SAT یا ACT، مقاله و احتمالاً مصاحبه شخصی.
اما به طور کلی:

 • دفتر پذیرش دانشگاه در نظر می‌گیرد که آیا دانش آموز دوره‌هایی را در دبیرستان گذرانده است که وی را برای دوره‌های دشوارتر آماده کرده باشد. معدل متوسطه دانش آموز نیز در نظر گرفته می‌شود. معدل میانگین که نمرات جمع شده دانش آموز را نشان می‌دهد.
 • به هر درجه حرف تعدادی امتیاز «به شکل زیر» اختصاص می‌یابد:
 • A = 4
 • B = 3
 • C = 2
 • D = 1
 • F = 0
 • معدل با جمع کردن تمام امتیازات کسب شده برای هر یک از دروس و تقسیم کل امتیازات بر تعداد کل دروس محاسبه می‌شود. به عنوان مثال، معدل 3.0 معدل B برای تمام دوره‌های اخذ شده است.
 • افسران پذیرش دانشگاه دوست دارند از دانش آموزان دبیرستانی که در فعالیت‌های فوق برنامه شرکت کرده‌اند مانند کلوپ‌های مکتبی، تیم‌های ورزشی، دولت دانشجویی و باشگاه‌های خیرخواهانه، درخواست‌هایی را مشاهده کنند. مشارکت داوطلبانه در این نوع فعالیت‌ها نشانه این است که دانش آموزان درس‌های ارزنده زندگی مانند کار تیمی، رهبری یا مسئولیت مدنی را آموخته‌اند.
 •  اکثر دانشجویان در ایالات متحدۀ آمریکا باید آزمون‌های SAT «قبلاً به عنوان آزمون استعداد تحصیلی شناخته می‌شدند» یا ACT «قبلاً به عنوان تست دانشگاه آمریکا شناخته می‌شد» را در سال آخر دبیرستان بگذرانند.
 •  هر دانشگاه حداقل نمرۀ SAT یا ACT را تعیین می‌کند که دانشجو برای گرفتن پذیرش باید کسب کند. این‌ها آزمون های کمی استاندارد است. SA) مهارت‌های خواندن انتقادی، ریاضیات و نوشتن را آزمایش می‌کند. ACT انگلیسی، ریاضیات، خواندن و استدلال علوم را آزمایش می‌کند و شامل یک آزمون نوشتاری اختیاری است.

 

مراحل دریافت ویزای F-1 دانش آموزی آمریکا

 1. در یک مدرسه تأیید شده SEVIS پذیرفته شوید: قبل از اینکه بخواهید ویزای دانشجویی F1 خود را برای ایالات متحدۀ آمریکا درخواست کنید، باید در یک مدرسه تأیید شده توسط SEVIS درخواست دهید و مورد قبول واقع شوید.
 2. هزینه SEVIS خود را پرداخت کنید و I-20 خود را دریافت کنید: پس از پذیرش، برای ثبت نام در سیستم اطلاعات بازدید کننده دانشجو و تبادل SEVIS، باید هزینۀ SEVIS I-901 را بپردازید. سپس، مدرسۀ شما فرم I-20 را به شما ارائه می‌دهد. این فرم هنگام حضور در مصاحبه ویزای F1 به افسر کنسولگری ارائه می‌شود.
 3. درخواست ویزا را تکمیل کنید: درخواست ویزای دانش آموزی F1 بسته به سفارت یا کنسولگری ایالات متحده که با آن سر و کار دارید ممکن است متفاوت باشد. شما ملزم به پرداخت هزینۀ درخواست ویزا غیر قابل استرداد خواهید بود. یک درخواست ویزای آنلاین در دسترس است که به شما امکان می‌دهد فرم DS-160 را برای مصاحبۀ ویزای F1 خود تکمیل و چاپ کنید.
 4. برای مصاحبۀ خود برنامه ریزی و آماده کنید: می‌توانید مصاحبۀ ویزای F1 خود را با سفارت یا کنسولگری ایالات متحده تنظیم کنید. زمان انتظار برای قرارهای مصاحبه با توجه به مکان، فصل و دستۀ ویزا متفاوت است، بنابراین باید زودتر برای ویزای خود اقدام کنید. ویزای دانشجویی F1 برای ایالات متحدۀ آمریکا می‌تواند تا 120 روز قبل از تاریخ شروع دورۀ تحصیل شما صادر شود. فقط 30 روز قبل از تاریخ شروع می‌توانید با ویزای F1 وارد ایالات متحده شوید.

دوره‌ها و درس‌های دبیرستان‌ های آمریکا

دانش آموزان دبیرستانی موظف به گذراندن دوره‌های بسیار متنوعی در انگلیسی، ریاضیات، علوم و علوم اجتماعی هستند. ممکن است از آن‌ها خواسته شود که به زبان های خارجی یا تربیت بدنی بپردازند و یا دوره‌های موسیقی، هنر یا تئاتر را انتخاب کنند. بسیاری از دبیرستان‌ها دوره‌های آموزش حرفه‌ای را نیز ارائه می‌دهند. طول یک دوره می‌تواند یک‌ترم یا دو ترم باشد. سال تحصیلی به طور کلی از اواسط ماه اوت آغاز می‌شود و در اوایل ماه ژوئن پایان می‌یابد.

دروس اجباری که در دبیرستانهای ایالات متحده تدریس می‌شود شامل موارد زیر است:

 • علوم : زیست شناسی، شیمی و فیزیک
 • ریاضیات : آمار، جبر، هندسه و حساب
 • انگلیسی : زبان شفاهی، علوم انسانی، ادبیات
 • علوم اجتماعی : تاریخ، جغرافیا و اقتصاد

بیشتر ایالت‌ها دوره‌های بهداشتی را اجباری کرده‌اند تا دانش آموزان در مورد کمک‌های اولیه، تغذیه، رابطۀ جنسی و آگاهی از دارو بیاموزند. هنر، زبان خارجی و تربیت بدنی نیز توسط برخی از مدارس در برنامه درسی اجباری است.

ویزای J1 ویزای تحصیلی آمریکا

این نوع ویزا به ویزای فرصت مطالعاتی معروف است و برای دانشجویانی که برای تحقیق و یا تدریس به امریکا می ایند استفاده می شود. مدت ویزا بستگی به دوره ای دارد که دانشجو چه مدت در ان دانشگاه برای درس خواندن حضور دارد، اما به طور متوسط دانشجو پس از ۲ سال از امریکا باید خارج شود و دوباره ویزا بگیرد. برای همسر و فرزند زیر ۲۱ سال نیز می توان ویزای j2 را دریافت کرد.

نکته حائز اهمیت این است که در تمامی روش های گفته شده باید دانشجو تمکن مالی خودرا به دولت ثابت کند.

نکته بسیار مهم دیگر این است که قبل از ورود دانشجویان به دانشگاه باید در ازمون هایی که توسط آموزش و پرورش امریکا تعیین شده است قبول شوند.

یکی از قوانین اخذ ویزای تحصیلی آمریکا شواهد مالی می باشد. شواهدی که نشان دهد که شما یا والدینتان از شما حمایت می کنند، سرمایه کافی برای تامین مخارج شهریه و هزینه های زندگی در آمریکا را در طول دوران تحصیلی در نظر گرفته شده رابرای شما دارند. در واقع برای اخذ ویزای تحصیلی آمریکا نیاز به اثبات تمکن مالی حداقل ۱ سال می باشد.

بطور مثال اگر حامی مالی شما کارمند حقوق بگیر است، می تواند اسناد مالیات بر درامد و حساب بانکی اصلی را نیز بگنجانید. اگر حامیتان صاحب کسب و کار هستند، اسناد ثبت کسب و کار،مجوز،اسناد مالیاتی و همچنین حسابهای بانکی اصلی را ضمیمه پرونده خود کنید.

سرمایه گذاری در آمریکا حالت ها و شرایط بسیار متفاوتی دارد؛ اما می بایست در نظر داشته باشید حالاتی که منجر به دریافت اقامت آمریکا می شوند بسیار محدود هستند. در این بخش قصد داریم تا بهترین روشهای اخذ اقامت آمریکا از طریق سرمایه گذاری را به شما عزیزان معرفی کنیم.

متقاضیانی که تمایل دارند تا از طریق سرمایه گذاری اقامت آمریکا را دریافت نمایند، می توانند از طریق ویزای eb5 آمریکا یا ویزای e2 این کشور، اقامت موقت آمریکا را دریافت نموده و در حالت EB-5 حتی امکان اقامت دائم و تابعیت آمریکا نیز امکان پذیر است. متقاضیان، در این روشها می بایست کسب و کاری را در آمریکا راه اندازی نموده و آنرا مدیریت کنند. در خصوص ویزای EB-5 می بایست گفت که سرمایه گذاری در دو حالت با مبالغ 900.000 دلار و 1.800.000 دلار امکان پذیر است. در خصوص ویزای E-2 نیز می بایست بگوییم که در این حالت حداقل سرمایه گذاری تعیین نشده اما میزان سرمایه گذاری می بایست قابل توجه باشد. در ادامه به بررسی دقیق شرایط ویزاهای EB-5 و E-2 خواهیم پرداخت.

شرایط دریافت ویزای نخبگان آمریکا

برای دریافت ویزای EB1 آمریکا شما باید در یکی از سه گروه زیر قرار بگیرید. البته برای اثبات توانایی منحصر به فرد خود در هر یک از این گروه ها باید مدارک خاصی را ارائه بدهید. برای مثال داشتن جوایز بین المللی مانند داشتن مدال در المپیک های ورزشی، جایزه اسکار یا سایر جوایز بین المللی هنری، جوایز علمی برجسته مانند نوبل ادبیات، فیزیک، شیمی و غیره. در ادامه سه گروهی را که می توانند از طریق ویزای EB1 آمریکا یا همان ویزای نخبگان آمریکا به این کشور مهاجرت کنند، در قالب یک جدول به صورت اختصار معرفی خواهیم کرد.

 

مدارکی که نشان دهد شما موفق به دریافت جوایز معروف بین المللی یا سایر جوایز برتر که کمتر شناخته شده اند اما در سطح ملی یا بین المللی دارای اعتبار هستند شده اید.

مدارک عضویت شما در انجمن هایی که که خواستار موفقیت برجسته اعضای خود هستند.

شواهدی که نشان دهد درباره شما در نشریات حرفه ای یا سایر رسانه های مهم در زمینه علم یا تجارت مطلبی منتشر شده است.

شواهدی مبنی بر اینکه از شما خواسته شده است که کار دیگران را به صورت جداگانه (انفرادی) یا در یک هیئت قضاوت کنید. مانند داوران جشنواره های بین المللی و غیره.

شواهدی که نشان دهد شما در یک تحقیق یا رویداد علمی، هنری، ورزشی یا تجاری دارای یک نقش اصلی بوده اید و فعالیت شما از اهمیت بالایی در این زمینه برخوردار است.

شواهدی که نشان دهد شما دارای تألیفات متعدد بوده اید. مانند مقالات علمی معتبر در نشریات حرفه ای یا سایر رسانه های مهم.

شواهدی که نشان می دهد کارهای شما در نمایشگاه ها یا ویترین های هنری به نمایش درآمده است.

شواهدی که نشان دهد شما دارای یک نقشه برجسته و مهم در یک سازمان برجسته هستید و بیانگر عملکرد شما در آن سازمان باشد.

شواهدی که نشان دهد شما در مقایسه با سایر افرادی که در یک حوزه خاص فعالیت می کنند دارای دستمزد بالا یا یک پاداش قابل توجه بوده اید.

گواهی که اثبات کند شما در هنرهای نمایشی دارای موفقیت بوده اید.

با توجه به مواردی که در بالا ذکر شد، شاید مثال های بسیار متعددی به ذهن شما رسیده باشد. مانند کارگردان ها یا بازیگران موفقی که در سال های اخیر به واسطه دریافت جوایز بین المللی موفق به دریافت اقامت آمریکا شده اند. یا ورزشکارانی که دارای مدال های جهانی هستند. بنابرین برای دریافت ویزای نخبگان آمریکا همان طور که گفته شد نیازی به تحصیلات یا شرایط خاص دیگری نیست. فقط کافی است که واقعا در زمینه فعالیت و تخصص خود برجسته و خاص باشید و از جانب جوامع بین المللی مورد تقدیر قرار گرفته باشید.

در ادامه به بررسی معیارهایی که برای استادان و محققان برجسته در نظر گرفته شده است خواهیم پرداخت. همان طور که پیش تر گفته شد، شما باید حداقل 2 مورد از این 6 معیار را دارا باشید تا بتوانید به عنوان یک محقق برجسته، ویزای نخبگان آمریکا را دریافت نمایید. این معیار ها عبارت اند از:

مدارکی که نشان دهد جوایز مهمی را به خاطر دستاورد برجسته خود دریافت کرده اید.

مدارک عضویت در انجمن هایی که شرط عضویت در آن ها دارا بودن یک موفقیت برجسته است.

شواهدی که نشان دهد در انتشارات حرفه ای، در مورد شما به عنوان یک محقق غیر آمریکایی که در زمینه های علمی و دانشگاهی فعالیت می کند مطلبی منتشر شده است.

مدارک شرکت در مراسم مهم، به صورت داوطلب در یک هیئت یا به صورت جداگانه (انفرادی)، به عنوان قاضی یا داور.

شواهدی از همکاری های علمی یا پژوهشی شما در یک زمینه خاص.

مدارکی که نشان دهنده تألیف کتاب ها یا مقالات علمی (در مجلات علمی با تیراژ بین المللی) شما در یک زمینه خاص باشد.

ویزای  نامزدی K-1

 

ویزای نامزدی آمریکا جزء ویزاهای غیر مهاجرتی این کشور است که در لیست ویزاهای گروه K قرار دارد و بخش K-1 به صورت اختصاصی به این ویزا تعلق دارد. این ویزا برای افرادی صادر می شود که با شهروندان آمریکایی نامزد کرده و قصد ازدواج دارند.
ویزای K-1 دارای زیر گروه هایی است که عبارت هستند از:

ویزای K2

این ویزا از زیر گروه های ویزای K-1 است و برای فرزندان اتباع خارجی فرزند دارندۀ ویزای K1 صادر می شود که پیش از نامزدی با شهروند آمریکایی، قبلاً ازدواج کرده اند. فرزندان باید کمتر از 18 سال سن داشته باشند.

ویزای K3

درخواست جهت اخذ این ویزا باید توسط زوج آمریکایی صورت بگیرد. این ویزا که به مدت 2 سال دارای اعتبار است به شهروند خارجی اجازۀ کار در کشور آمریکا را می دهد.
همچنین این ویزا به تبعۀ غیر آمریکایی که دارای همسر غیر آمریکایی است و در خارج از آمریکا سکونت دارد اجازه می دهد در کنار همسر خود باشد و تا اتمام پروسۀ اخذ گرین کارت کنار او بماند.

ویزای K4

این ویزا نیز برای ورود فرزندان حاصل از ازدواج سابق شهروند خارجی فرزند دارندۀ ویزای K3 صادر می شود به آن ها اجازه میدهد به کشور آمریکا وارد شوند.

یکی از شرایطی که داشتن آن برای زوجین متقاضی اخذ ویزای نامزدی آمریکا الزامی است، داشتن تمکن مالی است. در صورتی که زوجی که شهروند آمریکاست دارای وضعیت مالی مناسبی نباشد نمی تواند با فردی غیر آمریکایی ازدواج کند. زمانی شرایط ازدواج فراهم می شود که شهروند آمریکایی بتواند هزینۀ زندگی خود و همسرش را تأمین کند.
شهروند آمریکایی که درخواست اخذ ویزای نامزدی برای نامزدش را دارد باید متناسب با ایالتی که در آن زندگی می کند باید حداقل درآمد مورد نیاز برای کسب نامۀ تمکن مالی را داشته باشد. اما به طور کلی اگر شهروند آمریکایی دارای درآمد 2000 دلار در ماه باشد، می تواند هزینه های شخصی خود، همسر و زندگی مشترک را تأمین کند.

اصلی‌ترین ویزای سرمایه‌گذاری در آمریکا ویزای E2 است. ویزای E2 آمریکا به اتباع کشورهایی اعطا می‌شود که با کشور آمریکا پیمان دوستی و تجاری داشته باشند. لیست این کشورها را می‌توانید بر روی سایت رسمی وزارت خارجه آمریکا و در قسمت Treaty Countries مشاهده نمایید.

متاسفانه کشور ایران در لیست کشورهایی که با آمریکا پیمان دوستی و تجارت دارند، قرار ندارد و به همین دلیل افراد با ملیت ایرانی امکان دریافت ویزای E2 را نخواهند داشت.

امکان دریافت گرین کارت آمریکا از طریق ویزای E2

ویزای E2 جز دسته ویزاهای مهاجرتی آمریکا نمی‌باشد و منجر به دریافت گرین کارت آمریکا نمی‌شود؛ اما برای کسانی که ویزا E2 دریافت کرده‌اند راه‌هایی برای دریافت گرین کارت وجود دارد. اگر متقاضی بتواند به اثبات برساند که توانایی منفعت رساندن به اقتصاد آمریکا را دارد، می‌تواند جهت دریافت گرین کارت آمریکا درخواست دهد.
بطور کلی شرایط ویزای E2 به شکلی است که منجر به اخذ اقامت دائم آمریکا نمی‌شود؛ اما مزیت ویزای E2 این است که به همسر شما اجازه کار می‌دهد. در ضمن با رشد کسب و کاری که راه‌اندازی کرده‌اید و فراهم کردن نیازهای اولیه ویزای Eb-5 می توانید درخواست گرین کارت دهید

Call Now Button