سرمایه گذاری در پرتغال

 سرمایه گذاری در پرتغال و بررسی شرایط آن

سرمایه گذاری در پرتغال ، اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری و راه های متفاوت مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری در این مقاله مورد بررسی و تحلیلی علمی قرار خواهیم داد و تمام تلاش ما بر آن است تا شما را با کلیه شرایط سرمایه گذاری در پرتغال آشنا کنیم .این موضوع از چندین جهت قابل بحث می باشد که به طور خلاصه و ساده ، نکات مهم و اساسی پیرامون آن مورد بررسی قرار خواهد گرفت. سرمایه گذاری در پرتغال یکی  از راه های مهاجرت به کشور پرتغال می باشد که برای آگاهی از شرایط آن بسیار مهم است که ابتدا در خصوص جایگاه و ساختار اقتصادی و نظام حقوقی و قضایی این کشور اطلاعات کافی داشته باشیم و در نهایت به این نتیجه برسیم که آیا کشور پرتغال مقصد مناسبی جهت سرمایه گذاری می باشد یا خیر ؟

سرمایه گذاری در پرتغال و مبحثی که باید  بدان پرداخت ، اینست که آیا کشور پرتغال مقصد مناسبی  برای سرمایه گذاری و همچنین مهاجرت می باشد یاخیر در پاسخ باید گفت آنچه که هر کشور را به مقصد ایده آلی جهت سرمایه گذاری و مهاجرت تبدیل می کند بررسی همه زوایای آن کشور از نظر اقتصادی، نظام مالیاتی، نظام حقوقی و معاهدات دوجانبه میان این کشور با کشورهای دیگر می باشد. پرتغال به کشوری بسیار جذاب برای سرمایه گذاری و توسعه تبدیل شده است. هیچ چیز رضایت بخش تر از سرمایه گذاری در بازاری با نقدینگی و جایی که قیمتها در حال افزایش است، درست مانند پرتغال در سالهای اخیر نیست. اعتماد سرمایه گذاران و کارآفرینان که می توانند دارایی های خود را به سرعت نقد کنند، پرتغال را به مقصد محبوبی تبدیل کرده است.

کشور پرتغال با جمعیتی بالغ بر 10 میلیون نفر دارای نرخ بیکاری به عدد 6.7 درصد و مجموع تولید ناخالص داخلی آن 236 بیلیون دلار می باشد که این کشور را از این نظر در رتبه 43 ام قرار داده است. پایتخت آن شهر لیسبون می باشد که بیش ترین ثروت این کشور را در خود جای داده است و با توجه به اینکه 45 درصد از تولیدات این کشور متعلق به این شهر می باشد میتوان گفت این شهر جز شهرهای بسیار مهم اتحادیه اروپا به شمار می رود. اقتصاد کشور پرتغال مبتنی بر ماهیگیری، صنعت ساخت شراب‌ و مصنوعات چوب‌پنبه‌ای و آمادن غذا و ساردین می باشد. در ادامه مقاله تمامی روش های سرمایه گذاری در پرتغال به همراه توضیحات کامل آن در خدمت شما عزیزان قرار خواهد گرفت.

سرمایه گذاری در  ملک در کشور پرتغال می تواند به 3 صورت باشد:

    • با حداقل مبلغ 280 هزار یورو می توانید در پرتغال ملک بخرید و اقامت موقت این کشور را دریافت کنید با حفظ کردن ملک خود به مدت  5 سال و نفروختن آن در این مدت می توانید برای اقامت دائم پرتغال درخواست دهید. اگر زبان پرتغالی را مسلط شوید و سایر شرایط را برآورده کنید، قادر خواهید بود برای شهروندی پرتغال در سال ششم درخواست خود را ثبت کنید.
    • یکی از این روش ها این است که شما با حداقل سرمایه 350 هزار یورو با دولت کشور پرتغال در بازسازی ابنیه ای که قدمت بالای 30 سال دارند شراکت می کنید. کشور پرتغال این شرایط را برای سرمایه گذاران خارجی فراهم کرده است تا با مشارکت در بازسازی ابنیه قدیمی بتوانند اقامت کشور پرتغال را به دست بیاورند و پس از 5 سال علاوه بر بازگشت کل سرمایه از سود  2 تا 4 درصدی به ازای هر سال ،نیز بهره مند گردد .
    • روش دیگر سرمایه گذاری در پرتغال از طریق خرید ملک به این صورت می باشد که سرمایه گذار عرصه یک ملک را با حداقل سرمایه 500 هزار یورو خریداری کند. سرمایه گذار می تواند با خرید یک یا چند ملک اقامت این کشور را به دست بیاورد . همچنین فردی که با سرمایه گذاری در پرتغال از طریق خرید ملک بالای 500 هزار یورو اقامت این کشور را به دست آورده است ، می تواند ملک خود را اجاره دهد و پس از گذشت 5 سال با دریافت اقامت دائم اجازه فروش ملک را نیز خواهد داشت .

 

 سرمایه گذاری در پرتغال با انتقال پول و سپرده گذاری

یک دیگر از راه هایی که منجر به سرمایه گذاری در پرتغال می شود، سپرده گذاری و انتقال پول و مشارکت در انجام پروژه های تحقیقاتی ، هنری و سرمایه گذاری در پرتغال از طریق خرید اوراق قرضه می باشد که به شرح زیر می باشد :

  • سپرده گذاری بیش از 1 میلیون یورو در یکی از بانک های کشور پرتغال و امکان سرمایه گذاری در پرتغالبا این مبلغ و خرید سهام
  • تخصیص سرمایه تا مبلغ 350 هزار یورو برای فعالیت های تحیقاتی
  • تخصیص سرمایه 250 هزار یورویی برای فعالیت های هنری
  • تحصیص سرمایه 500 هزار یوروی برای خرید سهام از صندوق های سرمایه گذاری و یا کسب و کارهای کوچک

شما میتوانید با انتقال پول و سپرده گذاری و همچنین مشارکت در پروژه های مختلف نیز در کشور پرتغال سرمایه گذاری کنید. از آنجایی که پرتغال کشور امنی برای سرمایه گذاری می باشد، درصورت داشتن مبالغ ذکر شده سرمایه گذاری در پرتغال از طریق خرید اوراق قرضه می تواند گزینه سرمایه گذاری مناسبی برای شما به حساب رود.

Call Now Button